top of page

GOOGLE ADS SAHTE TIKLAMA ENGELLEME

    Sahte tıklama her yıl dünya genelinde milyarlarca dolar zarara neden olduğu tahmin edilmektedir.

Bütçeniz hemen tükeniyor ve dönüş olmuyorsa paranızı boşa harcamayın.Reklam Hesabınızı ücretsiz inceleyelim ve sahte tıklama mağduru olmaktan kurtulun.

Reklamlarınızdan Maxium Verim Sağlayın

Referanslı Hizmet İçin Bizi Arayın.

REKLAM ANALİZİ

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Sahte Tıklama Engelleme Öncesi Reklam Hesabı Sağlık Kontrolü Yapılmalıdır !!!

Reklam hesabımızın kontrolünü aşağıdaki 4 ana kriteri inceleyerek yapabilirsiniz.

Hangi Sektörlerde Sahte Tıklama Var

Sahte tıklamalar genellikle hizmet sektöründe bulunmaktadır.Hizmet sektöründe reklam verenlerin iş gücünün büyük kısmı google ads reklamlarından sağlanıyor.Yüksek tıklama başı maliyetlerin olması kötü niyetli rakipler için fırsat oluyor.

.Bu nedenle bazı kötü niyetli işletme sahipleri rakiplerini saf dışı bırakmak ve bütçelerini bitirmek için sahte tıklama yapmaktadır.Saldırıya maruz kalan işletme sahipleride rakiplerine saldırmaya başladığında maalesef kazanan sadece google ads platformu oluyor.İşletmelere bizim önereceğimiz ise sahte tıklamaları mümkün mertebe önlemeye çalışmaktır.

Beyaz Eşya,Kombi Servisi,Temizlik Firmaları,Halı ve Koltuk Yıkama,Hurdacı,Boyacı,Elektrik Tamircisi,Osgb Sektörü,Sigota Şiketleri gibi hizmet veren işletmeler sahte tıklamalara daha çok maruz kalmaktadır.

Sahte tıklama yöntemleri nelerdir ?
 • Rakip tıklamaları

Rekabeti yüksek olan bir sektörde bulunuyorsanız rakipleriniz bütçenizi bitirmek için reklamlarınıza saldırması olasıdır.Rakipleriniz masaüstü veya mobil cihazlardan reklamınızı sürekli tıklayarak gün aşırı bütçenizi bitirmeye çalışır.Hizmet sektöründe sahte tıklama mağduru daha çok bulunmaktadır.

 • Bot trafik

Rakipleriniz sahte tıklama botu ile reklamlarınıza saldırı yapabilmektedirler.Bot saldırısı ileri düzey saldırı arasında yer almakadır.Farklı ip adresleri sunulduğu için standart yöntemler ile yakalanması mümkün değildir.

 • Tıklama çiftlikleri

Tıklama çiftlikleri büyük reklam bütçelerini hedeflemektedirler.Bir günde binlerce tıklama ile bütçeleri tüketir.Tıklama çiftlikleri mobil cihazlar aracılığı ile farklı ip ker kullanılarak yapılmaktadır.

 • İsimsiz proxy tıklamaları

Vpn veya proxy ayarları değiştirerek sahte tıklama ile bütçenizi tüketirler.

Google ads sahte tıklama engelleme mümkün mü?
 • Milenyum reklam olarak sahte tıklamaların % 70  engelliyoruz.Rakip tıklamaları,sahte tıklama botları,tıklama çiftlikleri,isimsiz proxy tıklamalarını tespit ediyor ve engelliyoruz.

 • Rakip tıklamaların belirgin en önemli özelliği aynı ip ve aynı cihaz üzerinde olduğu için tespiti daha kolay olmaktadır.

 • Bot saldırısı,tıklama çiftlikleri,isimsiz proxy tıklamaları sürekli  İP  ve sürücü değiştirdiklerinden tespit edilmesi daha zordur.

 • Kullandığımız yazılımlar sayesinden sahte tıklama saldırılarını tespit ediyor ve engelliyoruz.

Google Ads Sahte Tıklamaları Engellemiyor mu ?
 • Google ads sahte tıklamaların belli bölümünü engellemektedir.Ama genellikle bu yeterli olmamaktadır.

 • Google müşteri gizliliği politikası gereği ip numaralarını google ads kullanıcıları ile paylaşmamaktadır.

 • Google ads sahte tıklamaların bir bölümünü tespit edebilmekte ve gün içerisinde hesabınıza iade etmektedir.

 • Bu verileri kampanyalar bölümünde sütunlar sekmesinde bulunan geçersiz tıklamaları işaretleyerek raporlarda görebilirsiniz.

Sahte Tıklama Sorunu Garantili Olarak Çözüyoruz.

Üçüncü taraf kullandığımız yazılımlar ile google reklam saldırılarını engelliyoruz.Ads tıklama botu,rakip tıklamaları gibi kötü niyetli ads reklam saldırılarını  % 70 oranında engelliyoruz.

Sahte Tıklama Engelleme Programlarını İnceleyebilirsiniz.
bottom of page