top of page
  • TURAN KATI

Google Harita Reklamları Nedir?

Güncelleme tarihi: 3 Nis 2021


Google harita reklamları google ads reklamlardan sonra harita bölümünde yer alan reklamlara denilir.

Google harita reklamları yerel işletmeler için son derece etkili reklam aracıdır.


Google harita reklamlarını oteller,restaurant,cafe,oto tamirhane,çekici,rent a car,avukatlık bürosu,diş hekimi,hastane,klinik,laboratuvar,emlak ofisi,plaza,okul,kreş,spor mekanları gibi birçok yerel işletme kullanabilir.

Lokasyonun önemli olduğu sorgularda,haritalarda ilk sırada yer almak size potansiyel müşteriler kazandırır.
Google harita reklamları ile yakınlarınızda bulunan potansiyel kitleye hitap edersiniz.Google Haritalara Reklam Vermek için google benim işletmem hesabı ve google ads hesabınızın olması yeterlidir.

Yerel İşletmem Nerede ve Nasıl Görünecek ?


İşletmeniz haritalar bölümünde üst sıralarda görünecektir.Sizden başka google harita bölümüne reklam veren varsa açık artırma durumuna göre reklamınız birinci veya ikinci sırada görünecektir.


Google Harita Reklamlarda Çıkmanın Maliyeti Nedir ?


  • Mobil cihazlardan yapılan aramalarda: Kullanıcılar işletmenize telefon etmek için telefon butonuna tıklama yaptıklarında.

  • Yol Tarifi Almak İçin Tıklama Yaptıklarında:Kullanıcılar işletmenize gelmek için yol tarifi butonuna tıklama yaptıklarında.

  • İşletmeniz ile ilgili bilgi için baktıklarında:Kullanıcılar arama sorgu sonucu listeden işletmeniz ile ilgili bilgi almak için işletmeye baktığında.Google Harita reklamları ve Örnek Yerel İşletme1 ) Kullanıcı arama sorgusunu gerçekleştirir.
2 ) Kullanıcı haritalar bölümünde tüm otelleri görüntüler.

3 ) Sponsorlu oteller ilk sıralarda yer alır.

4 ) Rezarvasyon aşamasına gelinir.Bu aşamadan sonra kullanıcı otelin web sitesine veya üçüncü taraf otomasyonlara yönlendirilir.


54 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page