• Mehmet Güleç

Google Otel Reklamları

En son güncellendiği tarih: Oca 14

Google otel reklamları,google haritalar bölümünde yer alan reklamlara denilir. Google otel reklamları google haritalar bölümünde yer alsa da aynı özelliklere sahip değildir.Uygulama ve teknik detayları nedeni uzmanlık gerektiren reklamlardır.

Google otel reklamlarının en büyük avantajı haritalar bölümünden direkt rezervasyon alabilmenizdir.

Haritalar bölümünden direkt olarak rezervasyon alabilmeniz için web sitenizin halihazırda bir rezervasyon motoru olması gerekmektedir.Yada üçüncü taraf bir rezervasyon motoru aracılığı ile (google partner acenta) rezervasyon alınabilir.


Google otel reklam verebilmek için iki yöntemden birini tercih etmeliyiz.


 1. Kendi web siteniz üzerinden reklam kampanyası kurgulanabilir.Kendi web sitenizden reklam kurgusu için web sitenizin halihazırda kendi rezervasyon motoruna sahip oması gerekmektedir.Yani kullanıcılar siteniz üzerinden direkt rezervasyon yapabilmesi gerekmektedir.Asgari şartları öğrenmek ve detaylı bir teknik inceleme için bizi arayabilirsiniz.

 2. Google partner acentalar vasıtası ile reklam kurgulanabilir.Partner acentalardan temin edilecek rezervasyon motoru web sitesine entegre edilir.Rezervasyon motoru haritalar bölümünden gelecek olan misafirlerin rezervasyonunu otomatik olarak gerçekleştirir.Otel yönetimi fiyat,boş oda,otel resimleri ve diğer bilgileri buradan sürekli olarak güncelleyebilir.Üçüncü taraf acentalar giydirilmiş komisyon ile çalışmaktadır.Toplam oda hasılatı üzerinden % 3 komisyon ile çalışmaktadırlar.


Google Harita Reklam Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

 1. Üçüncü taraf rezervasyon motoru kullanılması halinde rezervasyon gelirinin % 12 ini reklam gideri olarak google'a ödersiniz.

 2. Kendi web sitenizin üzerinden reklam vermek isterseniz fiyatlandırma çok yönlüdür.Yol tarifi,telefon arama,reklama tıklama,konaklama yüzdesi,garantili rezervasyon gibi birçok seçenek mevcuttur.Bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.Yapacağınız tercih maliyetinizi belirleyecektir.Google fiyat fayda dengesini gözetmektedir.Google Otel Reklam vermenin Avantajları Nelerdir?

 • Potansiyel hedef kitlenizin otel ihtiyacı olduğunda google aramalarında ilk sıralarda olursunuz.

 • Google otel reklamları rakiplerinizden sıyrılarak fark edilmenizi sağlar.

 • Google otel reklam vermek otelinizin marka gücünü artırır.

 • Otelinizin doluluğuna net olarak katkı sağlar.

 • Artan talep ile birlikte oda fiyatlarınızı yükseltebilirsiniz.

 • Geniş Pazar kitlelerine ulaşabilirsiniz.

 • Fiyat fayda dengesi olarak en etkili reklamlardır.

 • Geleneksel medyaya göre küçük bütçeler ile yola çıkabilirsiniz.

 • Seyehat acentalarına,online rezervasyon sitelerine bağımlı olmaktan kurtulursunuz.


Reklam her zaman kazandırır ama google reklam vermek daha çok kazandırır. Google otel reklamları konusunda uzmanlığımız ile yola çıkmak sizlere daha dolu bir otel ve daha yüksek oda fiyatları olarak geri dönecektir.


Milenyum Reklam Google Otel Reklamları konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Google reklam verme konusunda deneyimimizden faydalanmak için bizleri ücretsiz arayabilirsiniz.

Otelinizin google arama ağlarında da reklamı olması son derece önemlidir.Google arama ağı reklamı bilgi sahibi olmak için detayları inceleyebilirsiniz.

25 görüntüleme0 yorum

İLETİŞİM : 0553 941 24 61

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

HACI HALİL MAHALLESİ 1063 SOK.NO:56/2 D:7 GEBZE/KOCAELİ