Google Reklam Dolandırıcılığı Nedir?

Google reklam dolandırıcılığı son dönemlerde artarak devam etmektedir.Çeşitli yöntemler ile google ads sahiplerini istenmeyen zararlar vermektedir.

Yazımızın amacı google ads sahiplerinin karşılaşabileceği dolandırıcılık durumlarına karşın ne yapmaları gerektiğinin bilgisini vermektedir.Google Reklam Dolandırıcılığı Yöntemleri


Google'dan arıyorum ...... diye başlayan dolandırıcılık yöntemleri.

Google,siz talep etmediğiniz halde sizi kesinlikle aramaz.Google'dan arıyoruz de başlayan sizlere çeşitli vaadler sunan veya korkutan kişiler muhtemelen dolandırıcıdır.

Vaad unsuru olarak ; çok düşük reklam maliyetleri.

Korku unsuru olarak;reklam hesabınız kapatılacak,kredi kartı ilgileriniz tehlikede,hesaplarınız yetkisiz kişilerin eline geçmiş bulunuyor gibi dolandırıcılık yöntemleridir.


Kötü Niyetli Sahte Reklam Ajansları

Google ads reklam hesaplarınızı yönetmek için,reklam uzmanı,freelancer veya reklam ajansı arayışınızda karşınıza dolandırıcılar çıkabilir.Veya bu kişiler çeşitli yöntemler ile size ulaşabilirler.Nasıl Zarar Veriyorlar

Reklamınızı yönetmek için yetki verdiğiniz dolandırıcılar reklam hesabınıza yasaklı olan reklamlar yayınlayarak hesabınızda bulunan kredi kartı limitlerini bitirirler.Google tarafından yasaklı reklamlar verdiğiniz için hesaplarınız askıya alınır ve 2 yıl boyunca reklam vermeniz yasaklanır.

2 görüntüleme0 yorum