• TURAN KATI

Otel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

En son güncellendiği tarih: Oca 18


Otel web sitesi başarılı olması için, kaliteli kullanıcı deneyimi oluşturması gereklidir.Kaliteli kullanıcı deneyimi için otelin web sitesinin teknik alt yapısı ve içeriğinin özenli ve düzgün hazırlanması gerekir.

Otellerin web sitesi,otellerin dünyaya açılan kapısıdır.Aşağıda yer alan kriterleri yerine getirmeniz otelinizin web sitesi kârlılığınıza olumlu olarak katkı sağlayacaktır.Seo Uyumlu Web Sitesi

Otelinizin web sitesininin seo uyumlu yani arama motorlarına uyumlu olması son derece önemlidir.Otelininizin misafir kitlesi dünyanın bir ucundan yada aynı şehirden olabilmektedir.Ama en nihayet oteliniz hep aynı yerdedir. Oteller yapıları gereği yerel işletmelerdir.Otelinizinin hedef kitleniz tarafından kolaylıkla bulunabilmesi ve rakiplerinden sıyrılabilmesi için yerel seo çalışması yapılması gerekir.Yerel seo ( arama motoru optimizasyonu) otelinizi uzun vadede ilk sayfada veya ilk sırada olmasını sağlar.

Dönüşüm Oranı Yüksek Web Sitesi

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizde gezinme süresi ama motoroları için son deece önemlidir.Kullanıcıların web sitenizde geçirmiş olduğu süre ne kadar uzun olursa dönüşüm oranı o derece yüksek olur.Dönüşüm oranı yüksek olan web sitesi arama motorları tarafından ilk sıralarda gösterilir.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak web sitesinin kalitesini gösterir.

Rezervasyon Motoruna Sahip Olması

Otel rezervasyon motorları web sitenizden direkt sıcak satış yapabilmenizi ve anlık aksiyon almanızı sağlarlar. Otel web tasarımı diğer web sitelerinden ayıran en önemli özellik rezervasyon motorunun olup olmadığıdır.Otellerin gelir kalemlerinin % 80-90 oranını otel odalarından sağladığını düşünürsek web siteniz üzerinden sıcak satış yapmanız rezervasyon motoru aracılığı ile mümkündür.

Rezervasyon motorları web sitenizi kurumsal web tasarım olduğunu fark ederler.Kurumsal web tasarıma sahip web siteleri kullanıcıların oteliniz ile ilgili daha hızlı olumlu karar vermesini sağlar.

Google otel reklamları verebilmeniz için rezervasyon motoruna sahip olmanız gerekir.Aksi halde üçüncü taraf rezervasyon motoru kullanmanız gerekir.

Web Sitesi Yüklenme Hızı

Günümüz kullanızı kitlesi için web sitesinin yüklenme hızı son derece önemlidir.Açılış sayfası yüklenme hızının düşük olması hemen çıkma oranını yükseltir.Hemen çıkma oranının yüksek olması arama motorları tarafından olumsuz olarak algılanmaktadır.Arama motoru indexlenmesini engelleyen en önemli unsur web sitesi yüklenme hızı düşüklüğüdür.3.5 Saniyeden geç açılan web siteleri güncel hız verisine sahip değillerdir.

Mobil Uyumlu ( Responsive Web Sitesi) Web Sitesi

İnternete kullanım oranı mobil cihazlar lehine her yıl artarak sürmektedir.2020 itibari ile mobil internet kullanım oranı % 70 lerin üzerindedir.Mobil uyumlu web siteleri okunabilir ve tıklanabilir özellikleri itina ile dizayn edilmelidir.Kullanıcılar menüler araı sağlıklı geçi yapabilmelidir.Aynı zamanda okunabilirlik için başlıklar ( H1-H2-H3-H4-H5-H6 ) paragraflar,renkler,fotoğraf konumlandırma önemlidir.

Tıklanabilir İletişim Bilgileri

Tıklanabilir iletişim bilgileri mobil internet kullancıları için önemlidir.Sayfalar arasında dolaşan kullanıcı karar aşamasına vardığı anda size kolaylıkla ulaşabilmesi için tıklandığı vakit arayabilemesi gerekir.Kulanıcıyı iletişim sayfasına yönlendirmek veya tıklanabilir telefon seçeneğiniz olmaması sizden vazgeçmesine neden olabilir.

Footer bölümünde yada header bölümünde tıklanabilir telefon veya anlık yazışma uzantısı rezervasyon alma oranınızı kesinlikle yükseltecektir.

Düzenli İçerik

Otelinizin web sitesine gelen ziyaretçiler aradıklarını kolaylıkla ulaşabilmesi gerekmektedir. Otel web tasarımı düzgün menü yapısı,gözü yormayan site içeriği,sürüklendiren sayfa içeriği ve rezervasyona dönüştüren sayfa yapılanması kullanıcı deneyimini olumlu kılan özelliklerdir

Kaliteli ve Optimize Edilmiş Fotoğraflar

Binlerce kelime ile anlatamayacağınız bir oteli bir fotoğraf ile anlatabileceğinizi elbette duymuşsunuzdur.Otelinizin kimliğini oluşturan bir kaç kare otelinizin web sitesini ziyaret eden kullanıcıya çok şey anlatır.

Ama bu fotoğraf gerçekten otelinizi yansıtıyor mu? Web sitenize koyduğunuz fotoğrafı düzenlemeden koymanız web sitenizin hızını düşürecektir.Format olarak jpg,webpg fotoğraf formatı kullamak daha olumlu sonuç verir.Fotoğraflarınızın ölçüsü 16/9 oranında olması amp sayfa için gereklidir.

Blog Sayfası Olması

Otel web site tasarımı blog sayfasına sahip olması gereklidir.Oteller bulundukları yerin hareketli noktalarıdır.Organizasyon ve etkinlik gibi faaaliyetlerinizi web sitenizde yayınlamanız otelinizi popüler yapar.

Arama motorları ( google,yandex,bing) sitenizde yenilik fark etmeleri sitenizin daha sık index almasını sağlar.Bu sayede hedeflediğiniz anahtar kelimlerde daha ön plana çıkarsınız.

Çok Dilli Web Sitesi

Otelinizin ana dilil yanında ek olarak inglizce veya diğer dillerin olması sitenize artı puan kazandırır.

Güncellenebilir Olması

Otelinizin web sitesi wordpress tabanlı web sitesi ise güncelenme tarihbi ve yazarının siteyi ne sıklıkta güncellediğini öğrenmelisiniz.Bir yıl içinde en az bir kez web site temasının alt yapısının güncellenmesi gereklidir.

Hazır otel siteleri veya html tabanlı web siteleri yapıları gereği güncellenmediklerinden dolayı arama motorları tarafından indexlenmemektedirler.Demo olarak çalıştığımız Otel Web Sitesi Örnekleri aşağıda inceleyebilirsiniz.
Aşağıda yer alan otel web sitesi demoları sizin oteliniz içinde kurgulanabilir.
Web sitelerimiz orjinal ve lisanslı ürünlerdir.
Not: Hazır otel sitesi adı altında pazarlanan web siteleri maliyet olarak cazip görünmektedirler.Lakin hazır otel siteleri uzun süreçte size sadece yük teşkil ederler.Hazır web siteleri güncellenmediklerinden kısır döngü içinde olurlar.Arama motorları tarafından index almaları daha zordur.Görünümleri itibari ile kullanıcılara olumlu etki bırakmazlar.

15 görüntüleme0 yorum

İLETİŞİM : 0553 941 24 61

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

HACI HALİL MAHALLESİ 1063 SOK.NO:56/2 D:7 GEBZE/KOCAELİ