top of page
  • TURAN KATI

Google Reklam Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Güncelleme tarihi: 24 Kas 2021


Google reklam fiyatları,anahtar kelime rekabet durumuna göre açık artırma ile belirlenir. Google reklam ücretleri minimum 0,07 kuruştan başlar ve üst sınırı belirsizdir. Google reklam verme fiyatlarını optimum seviyede tutabilmek reklam kampanyasının başarılı yürütülmesine bağlıdır.


Google reklam verebilmek için 2020 yılında başlangıç olarak 14 TL kredi kartı ile ön ödeme yapmanız gerekmektedir.

Reklamınızın yayında kalması için amaçlarınız doğrultusunda bütçenizi belirlemeniz gerekir.


Google Reklam Fiyatlarını belirleyen ana etmenler nelerdir?

Google reklam fiyatlarını belirleyen etmenler,anahtar kelime seçimi,anahtar kelime rekabet durumu,reklam zaman aralığı,reklam bölge genişliği ve reklam kalite puanıdır.


Google reklam fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?


Google reklam ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi google ads hesabınızdan öğrenebilirsiniz. Google ads anahtar kelime aracı yeni anahtar kelime aracı ile anahtar kelime tahmini alt ve üst teklif sınırlarını öğrenebilirsiniz.Ayrıca yine anahtar kelime aracından arama hacmi ve tahminleri bölümünden bütçenizi oluşturabilirsiniz.


Google Ads Reklam Verme Bütçesi ne kadar olmalıdır ?


Reklam bütçeniz hedefleriniz doğrultusunda olmalıdır.Hedeflerinize ulaşmak için kendiniz google reklam verebilirsiniz.Yada google reklam uzmanı ile çalışabilirsiniz. Google reklam uzmanı sizin deneme yanılma yolu ile kaybedeceğiniz zamanı sahip olduğu eğitim ile zaman kaybetmeden aşacaktır.Başarılı bir google reklam için birçok programı aktif olarak kullanmak gerekmektedir.


Google reklam ücretleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

38 görüntüleme0 yorum
bottom of page